Francoa Groot Wicca Gabreta ♂ 

Border kolie

  • * 4. července 2022

Rodiče


Rodičovská chovatelská stanice

Wicca Gabreta
Chovatel: Eva Kotálová
Týnec E-1, Horažďovice

Deníček

Sedmý týden - Groot je sebevědomý, odvážný a silný pejsek. Při hře se už přetahuje o hračku, ať už s člověkem, nebo i s Lessinkou, se kterou si hrají každý den. Na své jméno již slyší a rád přiběhne. Bude to pan pes.


Pátý týden , Groot je stále ten větší a odvážnější z bratrů. Oba však v tomto týdnu "objevili svět". Groot je většinou první v akci, ale když se něco nezdaří, hlasitě to komentuje. Při socializaci s Lessinkou si užil opravdovou honičku. Po akci však odpadne jako špalek.


Máme čtyři týdny. Groot je odvážný psík, malý průzkumník. Protože už jsou ubytovaní ve venkovním výběhu, mají štěňátka spoustu nových podnětů. Každý den se kluci odváží dál a dál od boudy a Groot je zpravidla první, kdo jde prozkoumat nové věci. Také společné hry už mají jasnější projevy, kluci zkoumají jeden druhého a začínají objevovat svět. Všechny fotky na rajčeti  :   https://wiccagabreta.rajce.idnes.cz/Ctvrty_tyden 


20. den života - pravidelný nedělní zápis do deníčku . Groot váží 1200 gramů, je to pěkný chlapík. Jako první již ochutnal nabízené štěněcí granulky. Začíná projevovat nespokojenost s životem v porodní bedně, a tak ve chvílích kdy pejsci nespí se hlasitě dožaduje kontaktu nebo "vycházky". Ve vedrech posledních dnů jsme štěňátka vynesli ven do stínu, na travičce si pěkně ochlazovali bříška. Zatím nemusíme moc hlídat, od své provizorní venkovní bedýnky se daleko nevzdalují.


10.den života - pejsek už dostal své jméno, z naší CHS si tradičně ponese rostlinu, tedy tento konkrétně orchidejku Francoa, od svých budoucích páníčků dostal jméno Groot. Bude to velký pašák, dobře baští, desátý den váží 710 gramů. Je velmi kontaktní , vyhledává společnost bratra nebo maminky. Také se mu už začíná vybarvovat čumáček, s napětím čekáme na barvu nosní houby, abychom ještě přesněji mohli určit barvu. Mohl by to být i modrý sable,  ale na  vybarvení si musíme ještě počkat.


Čtvrtý den života . Pejsek má 470 gramů. Už nyní se zdá, že to bude mamánek. Jakmile máma Kačenka opustí porodní bednu, hlasite se ozývá. Potřebuje těsný kontak buď s mámou, nebo s bráškou.


Pejsek barvy sable, porodní váha 320 gr. Má krásně pravidelnou masku i lysinku, když je nespokojený, hlasitě se ozývá.

Ťapku provozuje: Marek Polcar IČ: 03840131 - Paláskova 1107/2, Praha 8, 18200 - Kontakt: info@tapka.cz

Podmínky užívání - Ochrana osobních údajů