Ficus Fearless Wicca Gabreta ♂ 

Border kolie

  • * 4. července 2022

Rodiče


Rodičovská chovatelská stanice

Wicca Gabreta
Chovatel: Eva Kotálová
Týnec E-1, Horažďovice

Deníček

Sedmý týden života - Fík je stále trochu drobnější než bráška, za to je velmi kontaktní, milý a  mazlivý. Má skvělé přivolání, na své jméno slyší a okamžitě přibíhá, nejlépe do náruče. S Lessinkou i bráškou si také rád hraje, je živý, veselý a rychlý.


Pátý týden života, Fík s bráchou objevuje svět. Fík je opatrnější, rozvážnější. Zdá se, že zatím všechno okouká od bráchy a pak do toho jde také. Za to je to velký mazel, vyhledává kontakt s lidmi a rád se tulí v náručí. Také jako první reaguje na jméno a na zavolání začíná přibíhat.S Lessinkou si moc pěkně hráli a byla z toho velká honička.


Čtvrtý týden života je významný i pro Fíka. Přestěhování do venkovního výběhu je pro štěňátka velký přelom, ale zvládají jej s přehledem. Mají spoustu nových podnětů, mají prostor pro společné hrátky a pro zkoumání venkovního světa. Fík také jako první objevil dobrotu - mleté masíčko. To mu moc chutná. Také jako první reaguje na volání a rád přiběhne na mazlení. S bráchou podniká první výpravy a vzájemné škádlení. Také už umí vrčet. Fotky na rajčeti zde :  https://wiccagabreta.rajce.idnes.cz/Ctvrty_tyden 


20.den života - neděle, den focení a zápisu do deníku. Fík váží 1110 gramů . Je zřejmě spokojený s mlékem od maminky, granulky zatím ochutnat nechtěl. Je to šikovný, pohyblivý pejsek, rád se přitulí. První "vycházky" v travičce absolvoval spolu s bráškou spokojeně a v klidu si ustlal v blízkosti provizorní venkovní bedny. Štěňátka ještě stále prospí většinu dne, ale chvilky aktivity po krmení od maminky už věnují vzájemnému kontaktu a začínajícím bratrským hrátkám. Jeden druhého olizuje a převaluje, začíná to být veselá podívaná.


10.den života - Fík ještě na jméno čeká, musíme si s tím ještě pohrát. Ale Ficus tam asi bude , je to "malý bráška" . Ve skutečnosti ale přibývá úplně stejně jako Groot, protože si stále drží ten původní 100 gramový rozdíl. Desátý den váží 620 gramů. Je to hbitý, pohyblivý šmejdil, porodní bednu z jednoho konce na druhý přeleze raz dva. Stejně jako velký brácha je kontaktní, v lidské ruce se stočí do klubíčka a nechá se mazlit. Máma Kačenka o své dva kloučky starostlivě pečuje, pořád je hlídá a k bedně žádného "vetřelce" nepustí :-) . Také Fíkovi už tmavne čumáček , i u něj se těšíme, jak se sable ještě vybarví . 


Čtvrtý den života. Druhý pejsek, menší, doma zvaný Fík, má 370 gramů . Moc pěkně prospívá a má úplně stejný přírůstek na váze jako silnější bráška, jen prostě "startoval" na nižší váze. Je to malý šikula, protáhne se mámě pod tlapkama a vždy uloví ten nejlepší cecík.


Druhý narozený pejsek, pravděpodobně hnědý sable, ještě počkáme jak se vybarví nos. Porodní váha 220 gr ,menší vzrůstem, velké srdce. je pohyblivý, čilý, protáhne se mamince pod packama k mlíčku a pěkně pije. Takhle to určitě brzy dožene.

Ťapku provozuje: Marek Polcar IČ: 03840131 - Paláskova 1107/2, Praha 8, 18200 - Kontakt: info@tapka.cz

Podmínky užívání - Ochrana osobních údajů